5 כלים שכדאי להכיר בשביל להיות סוכן שטח מצליח

5 כלים שכדאי להכיר בשביל להיות סוכן שטח מצליח

אם אתם מתלבטים או מעוניינים בקריירה בתור סוכני שטח – לא משנה באיזה תחום מדובר – חשוב שתכירו טוב את העבודה הנדרשת במסגרת התפקיד הזה. מדובר בעצם בסוכן מכירות אשר נמצא בשטח – בין אם מדובר בדוכן בקניון, בנקודות מכירה או באולמות תצוגה, ותפקידו הוא לייצג את החברה ואת מוצריה בצורה אשר תגדיל את המכירות ותכניס לעסק לקוחות חדשים. מדובר בתפקיד מאתגר אשר דורש מגוון יכולות וכלים, אבל עם התכונות הנכונות, אין סיבה שגם אתם לא תוכלו להיות סוכני שטח מצליחים. כאן נסביר אודות כל הכלים הללו, ונפרט מדוע הם חשובים לכל סוכן שטח.

מה הם הכלים שצריכים להיות לכל סוכן מכירות?

כל סוכן מכירות מצליח מתאפיין בכמה כלים מרכזיים. מדובר ביכולות שגם אם הן אינן טבע שני עבורכם, ניתן לפתח ולחדד אותן, ויחד עם התפתחות אישית זו תוכלו לשים לב לשיפור מהיר בהצלחת המכירות שלכם.

יחסי אנוש – הכלי הראשון ואולי החשוב ביותר עבור סוכן מכירות. את המכירות שלכם בשטח אתם תבצעו מול אנשים, ולכן, חשוב להיות רגישים וקשובים לצרכים שלהם, להתאים להם פתרונות תוך כדי התחשבות והבנה, וכמובן לדעת מתי נכון ללחוץ על מנת לקדם את המכירה ומתי עדיף להרפות ולסגת על מנת לא ליצור חוויה לא נעימה אצל הלקוח.

אמינות – סוכן מכירות לא יכול להבטיח הבטחות שהוא או המוצר הנמכר לא יכולים לקיים, שכן חוסר באמינות יפגע בתדמית של המוצר והחברה גם יחד. סוכני מכירות צריכים להיות כנים וישרים, ובשום אופן לא לשקר על מנת למכור את המוצר.

אסרטיביות – כלי שלישי וחשוב מאוד. כמובן שצריך לדעת מתי לסגת – ולשם כך דרושים ההקשבה ויחסי האנוש שאותם הזכרנו – אבל חשוב לדעת גם איך להפוך אנשים לקונים פוטנציאליים, ולזהות אצלם צורך גם אם הם אינם מודעים לו. בסופו של יום, התעוזה והנחישות שלכם הם מה שיגרמו לכם לסגור עסקאות.

אמון במוצר אותו אתם מוכרים – כלי משמעותי שצריך להיות אצל כל סוכן מכירות. מעבר לשקיפות ואמינות, כלומר יושר, חשוב גם שתאמינו שהמוצר שאותו אתם מוכרים הוא חשוב, משמעותי, ובעל השפעה חיובית על חיי הלקוחות והרוכשים. סוכן רכב, למשל, חייב להאמין ביתרונות של נסיעה ברכב פרטי על פני תחבורה ציבורית, וסוכן מכירות של טלפונים ניידים צריך להאמין שהטלפונים שאותם הוא מוכר הם העסקה המשתלמת ביותר.

סבלנות – הכלי החמישי והאחרון. מכירה יכולה לקחת זמן רב לעיתים, ולכן איש מכירות מוצלח יצטרך להתאזר בסבלנות על מנת להביא את הלקוח לנקודה שבה הוא מוכן לבצע את העסקה, ולשמור על חזות נעימה וסבלנית לכל אורך התהליך.

איזה מקום עבודה יתאים לסוכן מכירות?

אז החלטתם שיש בבעלותכם את התכונות הנדרשות על מנת להיות סוכני מכירות מוצלחים, ועתה אתם מחפשים מקום עבודה מתאים על מנת לעסוק בכך? ישנם כמה דברים שכדאי לבדוק לפני כן – למשל, חשוב לוודא שתקבלו שכר הוגן עבור עבודתכם, ושההנהלה מעודדת למידה והתפתחות, ומציעה אפשרויות קידום.

אודות אילון אוריאל

אילון אוריאל כותב בלוגים כבר משנת 2018. ברוכים הבאים לבלוג שלי כאן תמצאו עמון מידע שימושי על כל מה שאתם צריכים לדעת על עולם האינטרט בהמון תחומים. המון מידע מקצועי וניסיון חיים אישי שלי שאני שמח לשתף איתכם. בנוסף מעדכן אתכם במבצעים ומוצרים שכדאי לרכוש באינטרנט בכל תחום.

פוסטים אחרונים שכתבתי

דילוג לתוכן